Zapożyczone z Awangardy…

Zapożyczone z Awangardy Piłkarskiej na FB

Ekstraklasa jest przefantastyczną ligą. W kilku słowach chciałem podsumować kończący się już sezon.

1. Legia Warszawa w eliminacjach do LE z drużyną z Luksemburga. Nie będąc lepsza ani przez chwilę w dwumeczu.
2. Ta sama Legia zatrudnia jako trenera człowieka, który wszędzie dopatruje się spisku przeciwko jej drużynie, nigdy nie przyznając że byli faktycznie gorsi, nawet po takich kwiatkach jak porażka 4:0 z Wisłą.
3. Rzeczona Wisła która została sklecona jako skład węgla i papy na 5 minut przed początkiem wiosny, ociera się o grupę mistrzowską, i dwukrotnie leje w derbach niezłą Cracovię.
4. Tą właśnie Wisłę rzekomo ma kupić kambodżański czarodziej który zapada się pod ziemię.
5. Arka Gdynia zwalnia trenera na godzinę przed meczem derbowym.
6. O Mistrza Polski bardzo długo walczy Lechia Gdańsk mająca problemy z regularnymi wypłatami dla piłkarzy i która mało co nie spadła z Ekstraklasy w poprzednim sezonie. To samo w kontekście spadku tyczy się Piasta Gliwice. W obu przypadkach zmiany w kadrach obu zespołów są minimalne.
7. Jagiellonia Białystok, która podbiera wcześniej wspomnianej Wiśle Kraków najlepszych piłkarzy, na samym początku wiosny ma szanse na miano największego rozczarowania sezonu, nagle może odebrać Legii Mistrzostwo Polski.
8. Lech Poznań w którym mówi się o długofalowej koncepcji budowy klubu i wyciąganiu wniosków z poprzedniego sezonu zwalnia dwóch trenerów. Pierwszego w listopadzie, drugiego w marcu.
9. Jednym z tych trenerów był człowiek którego w kontekście kadry uważany był wręcz za cudotwórcę. W praktyce nie wytrwał w Poznaniu pół roku.
10. Piłkarze Lecha Poznań, którzy po rzekomym „skreśleniu ich z zespołu” okazują radość pokazując wymowne iksy w stronę publiczności. Kilka dni później pojawia się lista o nieprzedłużeniu kontraktów z owymi piłkarzami.
11. W Śląsku Wrocław, kibice zaczynają grozić piłkarzom, i stawiają swoje warunku typu zakaz gry Igorsa Tarasovsa do końca sezonu. Igors nie dość że przestaje grać, to Śląsk zaczyna wygrywać.
12. Zwycięzca krajowego pucharu, nie gra w owych rozgrywkach żadnego meczu u siebie.
13. Błażej Augustyn jest czołowym obrońcą tej ligi XD
14. Legia Warszawa w prawdopodobnie najważniejszym meczu sezonu nie wiedzieć czemu nie wystawia kluczowego napastnika, uznawanego za jednego z najlepszych piłkarzy tej ligi.
15. W ostatnich kolejkach ligi kandydaci do Mistrzostwa ewidentnie robią wszystko byleby go nie zdobyć.
16. Arka Gdynia utrzymuje ligę nie wygrywając 16 meczów z rzędu.
17. Kibice Lecha Poznań jawnie domagają się porażki swojej drużyny w ostatniej kolejce, byleby nie dopuścić Legii do zdobycia tytułu.
18. Wcześniej wspominaną Wisłę Kraków ratuje jej były piłkarz który ot tak podpisuje kontrakt z klubem, pożycza mu kilka baniek i zgadza się grać za 5 stów miesięcznie które i tak przeznacza na cele charytatywne.

#pilkanozna #ekstraklasa