Nie ma obecnie nikogo, komu…

Nie ma obecnie nikogo, komu kibicuję mocniej niż Paulo Sousie. Nie dlatego, że jestem jego fanem. Tylko jestem antyfanem „polskiej myśli szkoleniowej”.

Chcę, żeby w końcu zrozumiano, że nasi trenerzy są gównem, bo nimi są. A w „szkole trenerów” uczy ich kurwa jego mać Stefan Majewski. Człowiek wielu braków talentu i charyzmie kostki brukowej.

Nawet nasza liga w ogóle nie rozumie nic. Lech zwolnił Bielicę, a gość robił lepszy niż powinien. Walczył o mistrzostwo z gównoskładem. Przyszli „specjaliści” z Polski, albo wychowani trenersko w Polsce jak Drurdjević i już chujnia, nagle i to trudne, choć powinno być proste. A dzisiaj Nenad jest już za drogi na tę ligę.

Teraz też wywalają Lavicke. A to trener może nie z mocnego kierunku, ale porządny. Wywalają go, bo Śląsk nie gra o puchary, a Śląsk w ogóle jest w górnej ósemce, bo miało Lavicke. Standardowe osiągnięcie wyniku ponad stan kadry zespołu i oczekiwania z dupy. Fakt, Śląsk gra brzydko, ale dajcie tam byle rodzimego trenera i będzie tylko gorzej na dłużsżą metę.

Zatrudnili Jacka Magierę, no zajebiście. Mogliby i grać bez trenera i puszczać piłkarzom filmiki motywacyjne na jutubie i losować skład przy wódzie, wyniki byłyby podobne.

Trzeba nam w piłce oddechu. Trzeba wyjebać starych dziadów jak tylko się da daleko od piłki. Bo bez tego nic nie osiągniemy nigdy.

A ewentualna porażka Sousy tylko utwierdzi te baranie łby, że warto stawiać na naszych. A weźcie pod uwagę, że poważnym kandydatem od zawsze był Probierz. I całkiem prawdopodobne, że byłby selekcjonerem gdyby Boniek nie startował na prezesa (choć i on go rozważał, ale miał kumpla Adasia).

Szkółki się pojawiły, kluby widzą, że hajs jest w młodych. To się poprawiło i teraz kolejny krok. Wyjebanie w pizdu trenerskie zera. Od samego spodu piramidy, aż po szczyt. Nie chcemy już naszej myśli szkoleniowej.

Chcemy, żeby umarła. I wiem, że samo zagraniczne nazwisko nie gwarantuje wyższej jakości, ale gorzej już być nie może, tak zwyczajnie.

#pilkanozna #ekstraklasa #reprezentacja