Kochani! MAMY MEDAL!!! TYM…

Kochani!
MAMY MEDAL!!!
TYM RAZEM NAPRAWDĘ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodzi oczywiście o naszą czwórkę podwójną wioślarek, która w znakomitym stylu zdobyła srebro, sprawiając, że skuteczność w typach redakcyjnych odrobinkę wzrosła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mogliśmy się jednak spodziewać większego dorobku medalowego w wykonaniu naszych wioślarzy. W końcu „Weszło” i Amerykanie z „Associated Press” typowali nam po cztery medale w tej dyscyplinie – a tu tylko jeden. „Przegląd Sportowy” – zazwyczaj zbyt optymistycznie podchodzący do typów – tym razem okazał się być zaskakująco skuteczny.

No dobra, a co w pozostałych dyscyplinach?
– siatkarze wracają na należne im miejsce. Dziś pokonali Wenezuelę 3-1 i awansowali na pierwszą pozycję w grupie.
– świetnie spisały się w pierwszych wyścigach klasy 470 Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypiec. Wygrały one oba dzisiejsze wyścigi i oczywiście prowadzą w tabeli. Również Piotr Myszka dał powody do zadowolenia. Po kolejnych trzech wyścigach awansował na 4. miejsce i ma niewielką stratę do wyprzedzających go Francuza i Włocha. Gorzej Zofia Klepacka – choć zaliczyła awans na 8. miejsce, to trudno mówić tu o walce o medale.
– Do ćwierćfinału miksta awansowali Iga Świątek i Łukasz Kubot. Miła odmiana po zaskakujących porażkach naszych singlistów.

Niestety, zdarzały się i gorsze wyniki. Polska bohaterka niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego – Anna Plichta – w „czasówce” okazałaby się najsłabsza, gdyby nie dopuszczenie do startu reprezentantki uchodźców. Znacznie lepiej spisał się Maciej Bodnar, choć też bez zachwytów – zajął 18. miejsce. Tę konkurencję wygrał Słoweniec Primoż Roglić, który zanim zaczął uprawiać wyczynowo kolarstwo był skoczkiem narciarskim ( ͡° ͜ʖ ͡°) #skoki
Szybko z zawodami pożegnał się w kategorii do 90 kg Piotr Kuczera. Pocieszające, że jego pogromca w pierwszej rundzie – reprezentant Gruzji Lasz Bekauri – ostatecznie zdobył olimpijskie złoto.

A co jeszcze ciekawego działo się na olimpijskich arenach?

– Simone Biles wycofana z zawodów wieloboju pań w gimnastyce. Uznawana przez fachowców za jedną z faworytek do zdobycia największego łupu medalowego Amerykanka boryka się z problemami natury mentalnej. Wcześniej nie wystartowała w wieloboju drużynowym.
– Historycznymi mistrzami w koszykówce 3×3 mężczyzn zostali pierwsi pogromcy Polaków – reprezentanci Łotwy. W finale pokonali oni startujących pod flagą olimpijską Rosjan – 21-18. Brąz dla Serbów, którzy wygrali wszystkie mecze w grupie, a i tak przegrali w pólfinale ze wspomnianymi rosyjskimi olimpijczykami. Wśród pań zwycięstwo odniosły Amerykanki.
– Rugbyści Fidżi obronili tytuł mistrzów olimpijskich w rugby siedmioosobowym. Ten archipelag na Pacyfiku zawdzięcza im cały swój historyczny dorobek medalowy – czyli rzeczone dwa złota z Rio i Tokio.
– tylko jedna europejska drużyna (z czterech) wyszła z grupy podczas turnieju piłkarskiego panów. Sztuki tej dokonali Hiszpanie, którzy nie przegrali żadnego grupowego meczu. W ćwierćfinałach znalazły się również dwie drużyny z Azji (Japonia i Korea Pd.), dwie z Afryki (Egipt i WKS), oraz po jednej z Oceani (Nowa Zelandia) oraz obu Ameryk (Meksyk i Brazylia). Z grupy nie wyszły m.in. Argentyna, Niemcy i Francja.

Poniżej macie rozpiskę z rezultatami polskich zawodników w dniu dzisiejszym. Na czerwono zaznaczyłem występy poniżej oczekiwań poszczególnych redakcji, na żółto – trafione typy. Na zielono natomiast występy powyżej oczekiwań.

Dotychczasowa skuteczność redakcji „Przeglądu Sportowego”: 54,2% (32 typy prawidłowe, 24 wyniki poniżej typów i 3 rezultaty powyżej), jeśli o typy medalowe chodzi – 16,6%.
Dotychczasowa skuteczność typów redakcji „Weszło” (tylko pierwsza „5”): 14,2%
Dotychczasowa skuteczność typów „Associated Press” (tylko medale): 20%

#nasiwtokio (tradycyjnie zachęcam do obserwowania) #tokio2020 #kolarstwo #siatkowka #pilkanozna #tenis