Kadrę Manchesteru City można…

Kadrę Manchesteru City można porównać do konstelacji gwiazd, która nie przestaje świecić. Co więcej, dzięki transferom zawodników pokroju Bernardo Silvy czy Aymerica Laporte’a stale się rozrasta i ciągle przybiera na blasku. Kluczowe momenty końcówki bieżącego sezonu należą jednak do piłkarzy, których bez problemu określić można grającymi legendami klubu.

Tydzień temu, The Citizens długo męczyli się na Turf Moor. Mimo miażdżącej przewagi, natarczywej ofensywy i konsekwentnego napierania, nie potrafili przełamać bloku defensywnego Burnley. Tym, który znalazł wytrych okazał się Sergio Aguero – napastnik od zadań specjalnych, specjalista od ważnych bramek, najlepszy strzelec w historii drużyny z Etihad Stadium, wreszcie weteran, który w błękitno-białych barwach spędził najlepsze lata swojej kariery.

Dziś podopieczni Pepa Guardioli stanęli przed równie trudnym, jeśli nie trudniejszym zadaniem, albowiem do Manchesteru przyjechało walczące o udział w europejskich pucharach Leicester. Gospodarze znowuż długo szukali sposobu na skarcenie obrony rywala, który ani myślał ustąpić. Jednak cierpliwość mistrza popłaciła, a drogę do bramki znalazł Vincent Kompany – kapitan z krwi i kości, ikona, wzór dla setek młodych obrońców, wreszcie weteran, który w błękitno-białych barwach spędził najlepsze lata swojej kariery.

Dwa kluczowe zwycięstwa, dwa bardzo ważne gole, dwaj legendarni zawodnicy. Nie ma przypadku w tym, że to właśnie oni wykazali się niebywałą determinacją oraz niezłomną wiarą w powodzenie misji. W takich okolicznościach rodzi się sukces, w taki sposób zdobywa się trofea.

Zdaje się, iż obrona tytułu mistrzowskiego jest dla The Citizens formalnością. Nie zdziwię się, jeśli zwycięską bramkę w starciu z Brighton zdobędzie David Silva – magik rodem z Hiszpanii, wybitny technik, wreszcie – a jakże – weteran, który w błękitno-białych barwach spędził najlepsze lata swojej kariery. Stara gwardia nie rdzewieje.

Serdecznie zapraszam na mój fanpage, na którym publikuję moje opinie, spostrzeżenia oraz przemyślenia związane z piłkarskim światem.

Jeśli spodobała Ci się wrzutka, zaobserwuj #zycienaokraglo
Dzięki!

#sport #mecz #pilkanozna #premierleague #manchestercity #zycienaokraglo