Jedną z największych wad…

Jedną z największych wad piłki nożnej w tym momencie są bez wątpienia przepisy o zagraniu ręką. Niby są jasne, ale nie do końca bo pozostawiają sędziemu pole do interpretacji. Dlatego prowadzone są dyskusje nad ulepszeniem tego przepisu i przy pewnym ułożeniu rąk (w górze) zawsze będzie zagranie faul, bez względu na odległość, spodziewaną czy nie piłkę. Według mnie nie jest to rozwiązanie idealne, ale jest przynajmniej klarowne, jasne.

Dzisiaj mieliśmy sytuację z golem zdobytym po tym jak piłka uderzyła rękę. Podkreślam piłka uderzyła rękę, nie ręka piłkę. Ręka nie była wystawiona, piłka niby była spodziewana bo była po dośrodkowaniu ale tu wkracza interpretacja sędziego bo Llorente nie mógł się jej spodziewać co zresztą jest zupełnie nieistotne bo miał naturalnie ułożone ręce, nie poszerzał obrysu ciała i nie zagrał piłki ręką celowo. Gol jak najbardziej prawidłowy.

Tak jak wspomniałem to jest w sumie jedyna poważna pozostała wada przepisów gry w piłkę nożną i myślę że trudno będzie sobie z tym poradzić. VAR jest oczywiście pomocny, ale ostatnie zdanie nadal pozostaje w rękach sędziego. Nowe, planowane, przepisy mnie osobiście nie przekonują.
#pilkanozna