Fotoreporterzy i Robert…

Fotoreporterzy i Robert Lewandowski po meczu bieżących rozgrywek Ligi Mistrzów w Belgradzie, gdzie w listopadzie 2019 strzelił Mistrzowi Serbii 4 gole.

Prawdopodobnie dopiero za 10 – 20 lat zdamy sobie sprawę, jak wielkim piłkarzem był w obecnych czasach Robert Lewandowski. Niby wszyscy wiemy, podziwiamy, ale będziemy to tego wracać. Będziemy dziadkami mówiącymi, że „a kiedyś to było”. Część z nas ulegnie także zjawisku tzw. pozytywnej retrospekcji – tendencji do oceniania przeszłych zdarzeń jeszcze lepiej, niż się je oceniało, gdy zachodziły. Zwłaszcza osoby obecnie twierdzące, ze nie ma się czym podniecać, bo skoro Lewandowski doszedł do takiego poziomu, to pewnie niedługo znowu jakiś Polak to zrobi. Otóż te osoby popełniają tzw. błąd poznawczy i błąd logiczny zarazem (paradoks hazardzisty) polegający na traktowaniu niezależnych od siebie zdarzeń jako zdarzeń zależnych.

Cieszmy się więc z tego co mamy teraz. Kibicujmy, żeby Robert także tego dnia był lepszy od Neymara i Mbappe… i w końcu wzniósł ten puchar.

#mecz #pilkanozna #ligamistrzow #polska #niemcy #francja #europa #psychologia #gruparatowaniapoziomu #sport #ciekawostki