Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ…

Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nie, nie zapomniałem. Jak być może pamiętacie, jakiś czas temu, pod rejteradą – ha, tfu! – Francuzów z France Football, proponowałem zorganizowanie najbardziej prestiżowego festiwalu piłkarskiego na świecie, mianowicie Złotego (Wy)kopu. Do głosowania postanowiłem przejść dopiero po zakończeniu sezonu Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Być może ich przebieg wpłynął w jakimś stopniu na wybory kogoś z Was.

Dla przypomnienia, wyznaczyłem takich kilka kategorii, w których każdy z Was będzie mógł oddać głosy:

1. Najlepszy piłkarz z pola
2. Najlepszy bramkarz
3. Najlepszy obrońca
4. Najlepszy pomocnik
5. Najlepszy atakujący
6. Odkrycie sezonu – może być zarówno indywidualne, jak i drużynowe
7. Rozczarowanie sezonu – może być zarówno indywidualne, jak i drużynowe
8. Trener sezonu
9. Drużyna sezonu

Miałem dylemat, czy trzymać się klasycznego podziału na pozycje, zwłaszcza w przypadku pomocników i napastników. Nie ukrywajmy, obecnie drużyny grają zazwyczaj z jednym wysuniętym centralnie napastnikiem, ale schodzący ze skrzydeł zawodnicy wywierają na grę ofensywną często równie duży wpływ, co klasyczne „dziewiątki”. Dlatego, aby nie zastanawiać się, czy Messi lub Ronaldo są jeszcze pomocnikami, czy już napastnikami, zdecydowałem się na zmianę tej kategorii na „atakujących”, gdzie oprócz Lewego będą klasyfikowani Messi, Ronaldo, Mbappe, Neymar itp. Kategorię pomocników przewiduję bardziej dla pozycji typowych „6”, „8” i „10”

W kategoriach dla najlepszego piłkarza z pola, bramkarza, obrońcy, pomocnika i atakującego macie do dyspozycji trzy głosy. Najwyższa pozycja jest warta trzy punkty, kolejna – dwa i ostatnie miejsce – jeden punkt. W kategoriach na odkrycie sezonu, rozczarowanie sezonu, trenera sezonu i drużynę sezonu uznałem, że wystarczy jeden głos.

Plebiscyt ma charakter głosowania otwartego, tzn. możecie głosować na kogokolwiek chcecie. Oczywiście proszę, abyście trzymali się wytycznych zwłaszcza co do podziału na pozycje. Wiem, że to czasem może być mylące, ale załóżmy, że skrzydłowych traktujemy w tej samej kategorii co napastników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do głosowania – nie ukrywam, że nie miałem za bardzo czasu, żeby pokombinować na temat proponowanego arkusza Googla. Dlatego w tej edycji będziecie mogli swoje typy wysłać w komentarzach pod postami lub najlepiej w wiadomości prywatnej. W głosowaniu mogą brać udział zielonki z kontem założonym przed 31.08.2020 (aby ktoś niecny nie chciał sfałszować wyników) ( ͡° ͜ʖ ͡°) W komentarzu poniżej także zamieszczę szablon do skopiowania przy odpowiedzi.

Głosowanie do końca niedzieli, 6 września 2020 godz. 23:59:59. Następnego dnia w godzinach wieczornych planuję zorganizowanie uroczystej gali na tagu, na którą już teraz zapraszam. Obowiązują oczywiście stroje wieczorowe ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jeśli plebiscyt się przyjmie, będzie można pomyśleć o jakichś ewentualnych modyfikacjach i kontynuowaniu projektu w przyszłości. I może ktoś jakąś grafikę z jakimś logo obmyśli, czy coś. Ale to tylko bonusowo jak się ktoś chętny znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zlotywykop #zlotapilka #mecz #pilkanozna