„ Czy wiesz,że Kibice…

„ Czy wiesz,że

Kibice Cracovii wierzą, że ich klub w czasie PRL był prześladowany za nieprzejednaną postawę antykomunistyczną.

Prawda jest jednak odmienna – w czasach stalinizmu Cracovia-Ogniwo ochoczo brała udział we wszelakich przedsięwzięciach propagandowych. Przykładowo w 1949 roku, w rocznicę „Wielkiej Rewolucji Październikowej”, Cracovia zorganizowała uroczystą akademię, na której uchwalono rezolucję – Cracovia zobowiązała się w niej do „przodowania w pracy nad wychowaniem nowego człowieka, świadomego twórcy ustroju socjalistycznego.

Rezolucję tę, odczytaną przez reprezentacyjnego piłkarza – Parpana, przyjęli zebrani przez aklamację, manifestując przy tym na cześć Prezydenta Bieruta, Generalissimusa Stalina, Marszałka Rokosowskiego i trwałej przyjaźni polsko – radzieckiej” .

W 1952 roku Ogniwo-Cracovia wystosowała list do Bolesława Bieruta z okazji jego 60 urodzin. Cracovia pisała w nim „Twoje życie, to życie w trudnej walce i ofiarnej pracy dla dobra klasy pracującej. Z Twoim Imieniem łączy się wytrwała walka naszej Partii, prowadzącej naród polski do socjalizmu i dobrobytu. Wszystkie wielkie zdobycze i osiągnięcia utrwalone ostatnio w projekcie Konstytucji Ludowej Rzeczypospolitej, są związane z Twoim imieniem i pracą. Obywatelu Prezydencie —przyrzekamy godnie wypełniać wskazania Partii. Wskazania te będą dla nas drogowskazem w codziennej pracy wykonania wielkich zadań Planu 6-letniego. „ taka tam ciekawostka ( ͡° ͜ʖ ͡°) #wislakrakow #ekstraklasa #pilkanozna #cracovia