52/100 No i zaczęła się…

52/100

No i zaczęła się ostatnia w tym roku kolejka Ekstraklasy. Najwcześniej na świąteczne urlopy mogą wyjechać piłkarze ŁKSu, Wisły Kraków, Lecha i Arki, choć nie wszyscy wracając do domu będą w bożonarodzeniowym nastroju.

Na pewno najbardziej marsowe miny będą mieli w Łodzi. W być może najważniejszym meczu tego sezonu do tej pory nic się nie układało podopiecznym Kazimierza Moskala. Błyskawicznie czerwona kartka, od razu kolejne gongi – bramka z wolnego Sadloka, karny Błaszczykowskiego, samobój Rozwandowicza, rozjaśnione zaledwie bramką z wapna od Daniego Ramireza. W drugiej połowie było lepiej o tyle, że ŁKS drugiej części spotkania nie przegrał, bo na bramkę Vullneta Bashy Dani Ramirez odpowiedział kolejnym wykorzystanym rzutem karnym. Ktoś powiedział ekipie z Alei Unii Lubelskiej, że utrzymanie się będzie troszkę łatwiejsze jeżeli będą grać z defensywą? Jedyną nadzieję teraz można pokładać w udanym okienku transferowym oraz sprawdzeniu się po raz n-ty starego przydomku. Śpiący na razie Rycerze Wiosny muszą wziąć się w garść od pierwszej lutowej kolejki.

Z ulgą rok 2019 kończy Arka. Nie będzie zimować na wysokiej pozycji, w gabinetach jasno będzie raczej nie przez świąteczne lampki, a przez bliskość czerwonej latarni. Jednakowoż w wyjazdowym meczu, w którym od 24 minuty gra się w osłabieniu, zgarnięcie jednego punktu na pewno trzeba uznać za nienajgorszy znak (choć trochę lepsze byłoby utrzymanie prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego Jakubika). Znakiem jeszcze lepszym jest nazwisko strzelca bramki dla Gdynian. Fabian Serrarens w zeszłej kolejce dopiero zdobył się na oddanie celnego strzału na bramkę przeciwnika. Spodobało mu się to, i dziś nie dość że piłka powędrowała w światło bramki, to zatrzepotała ona również w siatce. Holender nie ma już przy swoim nazwisku zera, chociaż na pewno wolałby tego debiutanckiego gola strzelić trochę wcześniej w sezonie.

Jutro zaś jedziemy na dwa monitory. O 18:00 bowiem gra zarówno Cracovia ze Śląskiem Wrocław, jak i Pogoń Szczecin z Koroną Kielce. Na zakończenie emocji związanych z piątkowymi spotkaniami Ekstraklasy Zagłębie Lubin ugości u siebie Legię. Będzie się działo.

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕ•ᴥ•ʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna