492 + 1 = 493 Tytuł: Franek….

492 + 1 = 493

Tytuł: Franek. Prawdziwa historia łowcy bramek
Autor: Tomasz Frankowski, Piotr Wołosik
Gatunek: biografia, wspomnienia, sport
ISBN: 9788380919495
Ocena: ★★★★★★☆☆☆☆

Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi mi na myśl po przeczytaniu tego tytułu to to, że jest to książka uczciwa. Mniej więcej wiadomo, czego po autorach można się spodziewać i faktycznie czytelnik to otrzymuje. Mianowicie tonę nostalgii, bo książka opowiada o okresie, w którym wielu z nas zaczęło się interesować piłką nożną. Fajnie jest wrócić do tych czasów, zwłaszcza, że jesteśmy po nich oprowadzani w miarę chronologicznie i całkiem sprawnie. Można odnieść wrażenie (i nie będzie zbytnio to odbiegało od rzeczywistości), że jesteśmy świadkiem pogadanki dwóch kolegów przy piwku.
Jednocześnie jest to chyba największa wada tego tytułu – wywiad-rzeka, pisany przez kolegę z podwórka, siłą rzeczy nie będzie zbyt dociekliwy. Na dodatek autorzy od czasu do czasu idą na skróty i wykorzystują poprzednie wywiady z „Przeglądu Sportowego”.
Częściowo rekompensuje to duża liczba anegdot i ciekawostek, które dają pogląd na wydarzenia i postaci związane z polską piłką. Swoją drogą nie sądziłem, że „Franek” jest aż takim marudą jeżeli chodzi o trenerów – nieco razi to w oczy.
Jeżeli chcesz powspominać stare czasy – jak najbardziej warto.

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #pilkanozna