101/100 Wracamy z kolejnym…

101/100

Wracamy z kolejnym odcinkiem serialu pod tytułem Okno Transferowe, zanim jednak przejdziemy do zestawienia tego, kto kogo ściągnął z Bałkanów, wypadałoby wypowiedzieć się na temat numeru, widocznego na początku wpisu.

Ekstraklasowe okejki to jeden z tych pomysłów, który był głupi i wyciągnięty z dupy, ale z którym po czasie okazuje się, że zażarło. Nam się chce to pisać, chyba że ktoś walnie się na łóżko, nadmiernie obciążony masą swojego ciała i zaśnie, mało tego, liczba osób piszących okejki wzrasta z tygodnia na tydzień. Wam się chce to czytać, albo i nie, ale ciężko to zweryfikować, na pewno jest grono, które plusuje, domaga się więcej i jebie gdy są jakieś błędy, za co jesteśmy wdzięczni. W takim przypadku żal rzucać taki projekt, który został ograniczony liczbą 100, te 3 miesiące temu wydającą się nierealną do osiągnięcia. W każdym razie, w imieniu swoim chciałbym podziękować wszystkim cumplom, którzy piszą okejki, w imieniu swoim i cumpli chciałbym podziękować wszystkim naszym czytelnikom. Trzymajcie za nas kciuki, skoro udało nam się już dociągnąć do tego momentu, może kiedyś uda się zrobić coś więcej.

Dobra, to tyle z uzewnętrzniania się, czas na transfery:

CRACOVIA – skład został uzupełniony wypożyczonym z Genku Ivanem Fioliciem. Pan Ivan, jak na zawodnika Ekstraklasy, ma spektakularne CV, obejmujące grę w Dinamie Zagrzeb i Larnace, jest stosunkowo młody, umowa wypożyczenia zawiera opcję wykupu, więc transfer, póki co, wygląda bardzo dobrze.
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – tuż przed startem ligi mamy dwa transfery przychodzące. Kontynuując wątek bałkański w naszej okejce, zaczniemy od Jakova Puljicia, napastnika HNK Rijeki, w której nawet nastrzelał trochę bramek. O spokój na tyłach będzie z kolei dbał Bogdan Țîru, kupiony z rumuńskiej Viitorul Constanțy. Nie jest to jednak koniec wzmocnień, gdyż Jadze udało się pozbyć Krševana Santiniego, człowieka tytułującego się bramkarzem, którego ściągnięcie pół roku temu powinno być zbadane przez CBŚP.
KORONA KIELCE – z Koroną, okazuje się, jest jak z keczupem. Jak nie leciało, to nie leciało, a teraz tak polecieli z transferami, że nie będzie na nich mocnych w Pierwszej Lidze. Podpisano kontrakty w dwoma kotami z Anglii. Pierwszym jest D’sean Theobalds, który do Kielc zawitał z szóstej ligi angielskiej (z klubu, w którym kiedyś grał Roy Hodgson, to nie są ogórki). Drugi to Johnny Spike Gill, który po drodze z Anglii do Kielc grał w Białce Tatrzańskiej. O dziwo, obaj dobrze wyglądali na sparingach, więc albo świadczy to zajebiście o skautach Korony (jeśli są tacy xd), albo źle o dotychczasowych piłkarzach tego klubu. No i poza tym, mamy powrót króla – kontrakt z Koroną podpisał wybitny polski skrzydłowy, Jacek Kiełb. Z wychodzących, to mamy jeden ruch, wypożyczenie Michała Żyro do Mielca, gdyż na drugim poziomie rozgrywkowym jeszcze się nigdy nie połamał.
LECH POZNAŃ – Kolejorz wreszcie uchylił nieco drzwi od klubowego sejfu i sypnął groszem na zakończenie sagi transferowej z Danim Ramirezem. Transfer wydaje się do bólu logiczny, nie ma się nawet do czego doczepić, co najwyżej do faktu, że Ramirez jest idealnym zastępcą Jevticia, bo tak jak on, potrafi zaginąć na kilka meczów.
LECHIA GDAŃSK – wiedząc, że z jednym podstarzałym napastnikiem może być ciężko ugrać cokolwiek, Lechiści postanowili się nie wzmocnić na tej pozycji i ściągnęli Łukasza Zwolińskiego, niegdyś pośmiewisko w Pogoni, ostatnio postrach ligi chorwackiej. Ahm, i jeszcze jedno, do tej pory nie pisałem o takich ruchach, ale ten jest warty zaznaczenia. Obiecano kibicom Lechii Wszołka, i go właśnie dostali, gdyż z rezerw do pierwszej drużyny został przesunięty Marcel Wszołek.
LEGIA WARSZAWA – tak, wiem kto to Pekhart, ale jeszcze nie został ogłoszony, to jeszcze można popsuć, więc pewnie pojawi się w kolejnej okejce. Na razie jedynym ruchem, który na pewno się odbył, było wypożyczenie Cezarego Miszty do pierwszoligowego Radomiaka.
ŁKS ŁÓDŹ – o transferze Ramireza wspominałem wyżej, dodać można tylko życzenia powodzenia po spadku. Poza nim, z ŁKS na wypożyczenie do Puszczy Niepołomice odszedł Jewhen Radionow.
PIAST GLIWICE – z tym klubem rozstał się Marcin Pietrowski, który najwyraźniej uznał, że Rymaniaka będzie mu ciężko wygryźć i przeszedł z tego powodu do Miedzi Legnica.
WISŁA KRAKÓW – postanowiono powtórzyć udany niegdyś eksperyment żydowski, z Austrii Wiedeń został wypożyczony pochodzący z tego kraju zmiennik dla Brożka, Alon Turgeman.
WISŁA PŁOCK – wreszcie do tego klubu ściągnięto bramkarza. Do Wisły wrócił Krzysztof Kamiński, któremu ostatnio zakończył się kontrakt z japońskim klubem Júbilo Iwata.

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕ•ᴥ•ʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna